Polyuretanové nátěry

Polyuretanové nátěry podlah, polyuretanové nátěry dlažeb, polyuretanové nátěry PVC podlah, polyuretanové nátěry marmolea, polyuretanové nátěry betonu, polyuretanové nátěry průmyslových podlah, polyuretanové nátěry anhydritových podlah, polyuretanové nátěry cementových podlah, renovace polyuretanových nátěrů podlah provádí v rámci svých služeb naše firma FLOOR SPECIAL SERVICES® dle přísných certifikačních norem institutu IICRC a profesionální systému ISIS Professional™.

Polyuretanové nátěry

Polyuretanové nátěry podlah a  jsou prováděny patentním certifikovaným systémem ISIS Professional™ a systémem BASF, SIKA Floor, Dr. Schutz na základě odborných a profesně způsobilých školení a dle přísných certifikačních norem institutu IICRC™, NWFA™ v rámci České Republiky, Slovenské republiky naší firmou.

Naše firma je odborně způsobilou a renomovanou prováděcí  podlahářskou firmou s kvalitním zázemím zakládajícím se na odborném vzdělání, teoretických vědomostech a bohaté a dlouholeté praxi prováděných služeb a realizací a spoluprací s významnými institucemi  v rámci ČR, Británie a Německa.

Polyuretanové nátěry

Podlahářské a řemeslné práce  jsou prováděny za stranu pracovníků a řemeslníků  naší firmy dle našich interních kvalitativních standardů ISIS System™, jenž je patentním odborně prováděcím systémem a normou pro inspekci, znalectví, zpracování, impregnace, ochranu  a přírodních povrchů. ISIS System™ je ochrannou obchodní a řemeslnou patentní prováděcí technologií naší firmy a slovo ISIS je složeninou anglického významu několika počátečních slov – Inteligent – Surface – Inovative  – System (Inteligentní povrchový inovativní systém). ISIS System™ je posláním naší firmy, které má  přispět a pomoci dosáhnout spokojenosti Vás jako našeho zákazníka a především přispět k dosažení co nejvyšší kvality provedené práce a výsledku realizace.

Polyuretanové nátěryTato interní technologická  norma naší firmy   přináší maximální spokojenost  Vás – našich zákazníků v plné součinnosti se zachováním etických a jakostních prováděcích podlahářských standardů včetně dlouhodobé udržitelnosti ochrany  povrchů a svěřeného majetku.

Potřebujete zajistit nátěry  podlah, impregnaci a oživení  podlah ve Vaší domácnosti, kancelářích či obchodních prostorách, průmyslových prostorách, památkovém objektu či budově ve Vašem regionu?

Polyuretanové nátěry  podlah vyžadují pro renomované  podlahářské a řemeslné práce kvalitní a profesionální vybavení. V mnoha případech se setkáváme s tzv. nízkonákladovými nabídkami za super a nejnižší cenu což, je z našeho hlediska neetické chování tzv. levných firem, kteří se nebojí lhát a klamat  spotřebitele a dělat nekvalitní práci.

Polyuretanové nátěry

Polyuretanové nátěry a objednávka

Objednávka polyuretanových nátěrů  podlah ,  renovace  podlah a podlahářských prací předchází začátku naší vzájemné spolupráce. Je vhodné nátěry   podlah objednávat v dostatečném předstihu, alespoň týden předem.  Nejvhodnější forma objednávky nátěrů podlah a komplexní zjištění informací je preferováno prostřednictvím e-mailové objednávky či telefonické specifikace. V případě Vašeho detailního výčtu informací je naše firma pro Vás obratem schopna připravit a vypracovat předběžnou cenovou nabídku či rozpočet.  V případě telefonického kontaktu se samozřejmě budeme ptát na několikero pro nás podstatných informací:

 1. Polyuretanové nátěryAdresa a lokalita místa
 2. Plocha v m2 a její rozsah
 3. Materiál a typ   podlahy
 4. Doplňkové služby  
 5. Čas a preferovaný termín realizace

Polyuretanové nátěry a cenová nabídka

Osobní prohlídka prostor někdy má své opodstatnění a to především v případech větších prostor či specifičtější objednávky naše firma preferuje osobní prohlídku. Důvodem je důkladně zmonitorovat stav, ve kterém se  podlahy nachází a domluvit se na odhadu počtu m2, pracovníků a případných doplňkových službách. Následně je naše firma připravena vypracovat cenovou nabídku či rozpočet.

Cenová nabídka na provedení nátěrů  podlah a podlahářských prací vždy obsahuje důležité informace, ze kterých se celkový rozpočet skládá:

 1. Adresa a lokalita místa     
 2. Počet pracovníků
 3. Odhad počtu m2
 4. Cena Kč /m2
 5. Doprava
 6. Speciální čističe a odstraňovače
 7. Doplňkové služby (impregnace aj.)
 8. Předběžná konečná částka

Cenová nabídka na provedení polyuretanových nátěrů  podlah  vždy zahrnuje základní technologické úkony s  použitím vlastní techniky. Cena může být upravena, jelikož se může vyskytnout vysoce odolná nečistota, značné množství prachu a s tím související opakované vysávání, vysoká mastnota, skryté vady, různé tvrdosti materiálu aj. Speciální vícepráce a nadstandardní technologické úkony jsou účtovány separátně za příplatek.  Toto je vždy ze strany našich pracovníků a vedení naší firmy konzultováno s klientem před tím, než-li budou případně použity.

Polyuretanové nátěry

Polyuretanové nátěry podlah

Nátěry a renovace PVC podlah na bázi polyuretanové (PUR) ochranné vrstvy PVC podlah úzce souvisí a odborným prováděním aplikace ochranných polyuretanových nátěrů a či barevných renovačních nátěrů PVC podlah  speciálními 2-komponentními nátěry s životností a garancí formou 5-ti leté záruky.

Nátěry PVC podlah a renovace PVC podlah polyuretanovým systémem Dr.Schutz® v transparentním nebo kolorovaném provedení PVC podlah  je jedinou cestou úspěšné renovace povrchu této PVC podlahoviny. Tento proces renovace vždy probíhá po odborném vyčištění  povrchu a na čistý a suchý povrch aplikují 2-3 vrstvé renovační polyuretanové transparentní nebo kolorované nátěry systémem Dr.Schutz®.

Transparentní ochranný polyuretanový nátěr  provádíme v různém optickém provedení (extramatný, matný nebo lesklý). Tuto variantu lze zvolit tehdy, je-li stávající povrch pouze silně znečištěný, popřípadě mírně mechanicky opotřebený nebo jemně poškrábaný. Při renovaci  aplikujeme dva nátěry, které se provádějí v cca dvouhodinovém odstupu za sebou. PVC podlaha je po dalších asi po 8-12ti hodinách plně použitelná.

Barevný ochranný a renovační polyuretanový nátěr  je vhodný a provádí se  všude tam, kde je již povrch PVC podlahy silně mechanicky opotřebený, poškrábaný nebo jsou na něm skvrny, které vznikly chemickými prostředky, dezinfekcemi, migrací změkčovadel z gumy do povrchu EP nebo vlivem UV záření. Takto nevzhledný povrch bude barevným PUR nátěrem plně zakryt a vznikne ve své podstatě úplně nová PVC podlahovina.  Barva nového povrchového nátěru se volí dle škály vzorníku RAL.

Díky širokým možnostem v této oblasti renovací PVC podlah  či lze na jakékoliv elastické PVC podlahovině vytvořit například barevné intarzie, povrch může nátěrem získat protiskluznou hodnotu R10, speciální finální nátěr dokáže chránit vůči barevným chemikáliím, barvám na vlasy a migraci změkčovadel vhodné například pro autosalóny. Pro objekty s extrémními požadavky na mechanickou odolnost povrchu je možné vytvořit finální oděru odolný nátěr systémem Dr.Schutz®.

Polyuretanové nátěry

Renovace PVC podlah a polyuretanové nátěry

Renovace PVC podlah systémy PU Anticolor a PU-ochranná vrstva jsou vysoce kvalitní polyuretanové systémové nátěry od evropského výrobce č. 1 v oblasti ošetřování PVC podlahovin, společnosti Dr. Schutz® Group.

Tyto 2-komponentní nátěry mají velmi široké spektrum použití od prevence po pokládce až po celkovou renovaci poškozeného povrchu. Díky svému složení mohou být použity na všechny typy elastických PVC podlahovin – PVC, CV,, kaučuk a také na epoxidové a polyuretanové lité PVC podlahy. Systém penetrací Primer, Lino Primer a Super Bond zaručuje perfektní přilnavost a umožňuje aplikaci také na minerální cementové lité PVC podlahy, staré extrémně savé  a na keramickou dlažbu. 11 certifikátů od významných zkušebních institutů potvrzuje tyto vlastnosti:

NÁTĚR PVC PODLAH „PU ANTICOLOR“ A UNIKÁTNÍ VLASTNOSTI:

 • Tři optické varianty – extramat /cca 5 jednotek/, mat /cca 12 jednotek/ a hedvábný lesk /cca 42 jednotek/.
 • 100%ní odolnost vůči všem běžně používaným produktům pro plošnou dezinfekci.
 • 100%ní odolnost vůči migraci změkčovadel z gumy.
 • Vysoká odolnost vůči barevným dezinfekcím a barevným chemikáliím – jodové preparáty, barvy na vlasy.
 • Až 6x delší životnost ve srovnání s běžně používanými polymerními metalickými disperzemi, nebo-li základní tvrdými polymerními vosky.
 • Vysoká odolnost vůči mechanickému namáhání může být ještě zvýšena přidáním Duro Plus L přísady. Výsledek = odolnost proti poškrábání povrchu.
 • Vysoká protiskluzná hodnosta R9 může být díky Antislip přísadě zvýšena na R10.
 • Vysoká odolnost vůči slinám a potu dle DIN 53160.
 • Možnost použití v potravinářských provozech.

NÁTĚR PVC PODLAH „PU OCHRANA VRSTVA“ A UNIKÁTNÍ VLASTNOSTI:

 • Tři optické varianty – extramat /cca 4 jednotky/, mat /cca 15 jednotek/ a lesk /cca 85 jednotek/.
 • Použití pro sportovní povrchy dle DIN 18032 – platí pro variantu PU-ochranná vrstva matná.
 • Až 6x delší životnost ve srovnání s běžně používanými polymerními metalickými disperzemi, nebo-li základní tvrdými polymerními vosky.
 • Vysoká odolnost vůči mechanickému namáhání může být ještě zvýšena přidáním Duro Plus L přísady. Výsledek = odolnost proti poškrábání povrchu.
 • 100%ní odolnost vůči všem běžně používaným produktům pro plošnou dezinfekci.
 • Protiskluzná hodnosta R9 může být díky CC-Antislip-přísadě zvýšena na R10.
 • Odolnost vůči slinám a potu dle DIN 53160.
 • Možnost použití v potravinářských provozech.

Polyuretanové nátěry

NÁTĚR PVC PODLAH „PU COLOR OCHRANA“ A UNIKÁTNÍ VLASTNOSTI:

Nátěry PVC podlah a renovace PVC podlah kolorovacím systémem PU-COLOR od společnosti CC-Dr. Schutz jsou unikátním řešením pro renovaci povrchů všech elastických PVC podlahovin – PVC, CV, vinyl,  a kaučuk. Díky své vynikající přilnavosti a elastičnosti mohou být barevné nátěry PU-COLOR aplikovány také na lité PVC podlahy epoxidové nebo polyuretanové a na minerální cementové PVC podlahy.

Renovace PVC podlah systémem nátěrů Dr. Schutz díky nátěrovému stavebnicovému systému 2-komponentních PU-nátěrů, umožňuje pro spotřebitele vytvořit povrch takzvaně na míru.

 • Výběr barvy PU-COLOR v celé šíři barevnice RAL: Do barvy mohou být přidány různobarevné chipsy nebo může být provedeno mramorování jiným odstínem.
 • Nášlapná transparentní vrstva může být volena ve třech optikách: CC-PU-ochranná vrstva /matná, extramatná, lesklá./
 • Systém umožňuje renovace sportovního povrchu dle DIN 18032
 • Lze zvýšit protiskluznou hodnotu povrchu dle DIN 51130 na R10
 • Je možné vytvořit sestavu nátěrů s odolností vůči barevným chemikáliím a migraci změkčovadel: CC-PU-Color + CC-PU-Anticolor

Stavebnice PU-ochranných nátěrů CC-Dr. Schutz je do detailu propracovaný systém, který je testován a certifikován na všechny uváděné vlastnosti v renomovaných zkušebních institutech – eph Dresden, FIGR, wfk Krefeld, IFA (BGIA) Bonn-Sankt Augustin, MPA Stuttgart, MPA Dresden, DIBt Berlin, TZÚ Plzeň. Systém je také schválen a doporučován významnými světovými výrobci PVC podlahovin.